Як спроектувати гардеробну?

Сучасний інтер’єр – це максимум простору і мінімальне використання меблів. Гардеробна кімната вже давно вважається необхідним атрибутом. Вона допоможе заощадити простір і розмістити всі ваші речі в одному місці, а не в декількох розставлених по всьому будинку шафах.

Для того, щоб спроектувати гардеробну необхідно дізнатися більше про неї. Розташовуватися вона може як в окремому приміщенні, так і в ніші стіни.

Гардеробна кімната буває декількох видів: кутова, П-образна, лінійна і паралельна. П-образне приміщення підходить для витягнутих кімнат великої площі, а кутова – для невеликих. Відмінною особливістю паралельної вбиральні є розташування полиць і ящиків навпроти один одного, а лінійної – схожість з шафою-купе.

До того як облаштувати гардеробну, слід ретельно обміркувати де вона буде розташовуватися. Одним з найбільш популярних варіантів є комора. При цьому вам навіть не доведеться нічого будувати, а лише змінити двері та встановити всередині полки зі стелажами. Також можна використовувати для цих цілей лоджію.

Певних стандартів для вбиральні немає, так як кожна людина підганяє кількість шаф і полиць під свої потреби. Але мінімальна площа може становити всього 1,5-2 кв.м.

ПОРАДА! Для малогабаритних кімнат краще всього вибирати кутову гардеробну, так як вона займає менше місця.

Спроектувати гардеробну кімнату не просто, але реально! В процесі розробки дизайну важливо врахувати наступні деталі:

  • Освітлення. Чим більше світильників ви будете використовувати для гардеробної, тим краще. Не рекомендується встановлювати висячі люстри, які можуть заважати при переодяганні. Ідеальним варіантом вважаються лампочки, розташовані по всій площі стелі. Для посилення освітлення можна також використовувати світильники, встановлені біля великого дзеркала.
  • Функціональність. Головне завдання вбиральні – це вмістити якомога більше предметів гардеробу та інших речей, за необхідності (спортивне спорядження). Тому важливо використовувати кожен сантиметр простору. Загалом, ваша гардеробна кімната повинна складатися з полиць, вішалок, гачків для підвішування сумок, решіток або органайзерів. Для професійного та грамотного планування, ви можете запросити спеціалістів компанії Smart Mebel, які справляться з цим на відмінно.
  • Зручність. Якщо дозволяє площа, обов’язково додайте в приміщенні прасувальну дошку, крісло або пуф, встановіть дзеркало на весь зріст (або використовуйте для цього фасад однії з шаф). Такий ансамбль створить прекрасний настрій, який буде зустрічати вас щоранку.
  • Вентиляція. Для того щоб речі не мали характерного запаху після тривалого «простою» використовуйте вбудовану вентиляцію або на крайній випадок запасіться спеціальними мобільними системами.

Для зберігання речей можна використовувати наступне:

  1. шафи;
  2. стелажі;
  3. полиці;
  4. ящики;
  5. пантограф.


Виготовлення меблів вже понад 16 років пропонує компанія Smart Mebel. Завдяки досвіду роботи та реалізації якісних товарів ми вважаємось лідером на ринку з виготовлення шаф, ліжок та загалом меблів для дому. У роботі ми використовуємо лише найсучасніше обладнання разом з навичками наших висококваліфікованих фахівців.

Допоможемо реалізувати вашу давню мрію про гардеробну кімнату!